PROPOZYCJE ZABAW

Poniżej prezentujemy propozycje zabaw na Weselu jak i na innych uroczystościach. Jesteśmy otwarci na inne propozycje - przed uroczystością ustalamy z klientem jakie zabawy są brane pod uwagę.

W zabawie biorą udział goście weselni, którzy ustawiają się jeden za drugim „ w wagoniki”. Następnie do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszyscy zaczynają taniec. Konduktorem może być pan Młody. Orkiestra co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji i do jakiego kraju goście dojechali. W każdym kraju (mieście) obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy,np.: we Francji -KanKana, w Rosji -Kazaczoka, w Polsce -Poloneza, w Grecji -Zorbę, Hiszpani – Macarenę itp.

Rozkładane są 3 dmuchane elementy z których tworzymy bramkę a następnie każdy z uczestników otrzymuje od nas naszyjniki hawajskie i kolejno przechodzimy pod zawieszoną poprzeczką w rytm muzyki – WYGRYWA TEN, który przejdzie pod najniżej zawieszoną poprzeczką.

Każdy z uczestników dostaje krzesło i musi zapamiętać swoją role (np.: Koń prawy, koło tylne lewe, Królowa…). I podczas czytania tekstu każdy z uczestników po usłyszeniu swojej roli musi wstać i obejść swoje krzesło. (opcjonalnie osoby które się zagapią muszą wypić kieliszek wódki).

Do tej zabawy potrzebujemy parzystą liczbę uczestników. Weselnicy ustawiają się w dwóch kołach: wewnętrznym i zewnętrznym. Na znak włączonej muzyki, osoby z jednego koła poruszają się w przeciwnym kierunku niż osoby z drugiego koła. Wraz z ustaniem muzyki, goście zatrzymują się, odwracają się do siebie twarzami i przedstawiają się sobie nawzajem.

Uczestnicy zabawy siadają na krzesłach. Prowadzący zabawę ma za zadanie czytać tekst, a uczestnicy zabawy powinni go uważnie słuchać i stosować się do wskazówek. W momencie gdy usłyszą imię, które zostało przyporządkowane im w zabawie wstają ze swojego krzesła i biegną tak, aby jak najszybciej okrążyć wszystkich z własnej drużyny. Wygrywa drużyna, która pierwsza skończy bieg.

TANIEC PSZCZÓŁKI MAI, KACZUSZKI, BOOGIE WOOGIE

Do zabawy zgłasza się klika par. Każda para losuję karteczkę, na których są wypisane różne dyscypliny sportowe. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie wybranych dyscyplin w tańcu.

Przykładowe dyscypliny:
•    łyżwiarstwo figurowe
•    jazda konna
•    skoki narciarskie
•    karate

Grę można urozmaicić przekazując informację o wylosowanej dyscyplinie jedynie parze tańczącej. Publiczność złożona z gości weselnych będzie próbowała odgadnąć jaki sport naśladują pary.

Goście siedzą przy stołach a zespół przygrywa piosenkę o miesiącach w której to po kolei wymieniane są miesiące. Goście urodzeni w danym miesiącu wstają od stołu i zabierają ze sobą najbardziej ciekawe rekwizyty z których można wypić toast. Na koniec, najlepszy pomysł zostaje uhonorowany nagrodą przez Parę Młodą.